drukuj

Ze Stargardu do Chociwla tylko przed 18

Ze Stargardu są teraz dwa wieczorne pociągi do Chociwla, ale ci co kończą pracę na drugą zmianę nie zdążą na żaden z nich

Fot. Wioletta Mordasiewicz

Mieszkańcy domagają się przywrócenia wieczornego pociągu, którym wracali ze Stargardu do swojej miejscowości. Obecnie, począwszy od 10 grudnia, muszą sobie organizować transport na własną rękę.
Kolej wprowadziła właśnie zmiany w rozkładzie jazdy. Mieszkańcy Chociwla, pracujący w Stargardzie na dwie zmiany, są teraz w bardzo trudnej sytuacji. Zlikwidowano pociąg kursujący na trasie Stargard-Białogard, który odjeżdżał ze Stargardu o godz. 22.20. To było jedyne o tej porze połączenie jakie mieli. Pociąg ten zatrzymywał się na stacji w Chociwlu. O takiej porze nie ma też szansy dojechać autobusem PKS czy busem, bo te do Chociwla nie jeżdżą już od godziny 18.

– To kolejowe połączenie jest bardzo ważne dla całej społeczności Chociwla i okolic – mówi Sebastian Buczek z Chociwla. – To była jedyna szansa powrotu do domu po godzinie 22. Ponad dwadzieścia osób z naszego miasta o tej właśnie porze kończy pracę w Stargardzie. A sporo osób jedzie jeszcze dalej, do Runowa Pomorskiego.

Mieszkańcy poprosili "Głos" o interwencję.

– Niezrozumiałym dla nas jest fakt, że po godzinie 20 są aż dwa pociągi ze Stargardu do Chociwla – mówią podróżni. – Jeden o godz. 20.06, drugi o 20.56. Nie można tego jakoś dopasować do potrzeb?

Do Zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych w Szczecinie skargi na nowy rozkład jazdy pociągów napływają masowo z całego regionu, między innymi z Kamienia Pomorskiego, Sławna, Darłowa.

– W tym tygodniu wnioski od niezadowolonych podróżnych, w tym i mieszkańców Chociwla, przekażemy do wydziału infrastruktury i transportu w urzędzie marszałkowskim – zapewniają pracownicy Zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych w Szczecinie. – Liczymy, że zostaniemy zaproszeni na spotkanie. Wtedy wspólnie będziemy zastanawiać się czy dane połączenia da się przywrócić czy też nie. 

Zdjęcia

  • Ze Stargardu są teraz dwa wieczorne pociągi do Chociwla, ale ci co kończą pracę na drugą zmianę nie zdążą na żaden z nich

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Stargusia
Stargusia pt., 2011-12-16 17:47

Zawsze znajdzie się jakiś

Zawsze znajdzie się jakiś prywatny przewoźnik,a pkp będzie nadal nierentowna i nadal nic nie będzie się opłacało.Pa,pa kolej i już nie będzie....wsiąść do pociągu bylejakiego...tylko do... busika...