drukuj

Wyszukiwarka grobów na stargardzkim cmentarzu

W środę na nekropolii przy ulicy Kościuszki zamontowano infokiosk.

Fot. redakcja

W środę na nekropolii przy ulicy Kościuszki zamontowano infokiosk. Mieszkańcy mogą tam znaleźć lokalizację grobów, bez konieczności wizyty u zarządcy cmentarza.
Infokiosk to ostatni element przedsięwzięcia Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej dotyczącego cmentarzy komunalnych w Stargardzie. Pisaliśmy, że najpierw zaczęła działać strona internetowa z wyszukiwarką grobów. Pod adresem www.polskie-cmentarze. com/stargard jest interaktywny plan trzech cmentarzy przy ulicach Kościuszki, Lotników i Spokojnej. Pracownicy miejskiej spółki spisali tam groby, które następnie zostały uwzględnione w wyszukiwarce internetowej. Korzystanie z niej jest bezpłatne. Zapłacić natomiast trzeba za między innymi zlecenie zapalenia znicza i zamówienie sprzątania grobu.

– Mieszkańcy informują nas, że wyszukiwarka internetowa się przydaje, korzystają z niej – usłyszeliśmy wczoraj od pracownika MPGK.

Do zakończenia tego przedsięwzięcia brakowało infokiosku na cmentarzu. Wczoraj został zamontowany w sąsiedztwie bramy głównej nekropolii przy ulicy Kościuszki.

– Korzystając z infokiosku mamy do dyspozycji wszystko to, co jest na stronie internetowej – mówi pracownik firmy z Mikołowa, która na zlecenie MPGK przygotowała internetową wyszukiwarkę grobów. – Infokiosk już działa.

\Koszt tego wszystkiego to 18 tysięcy złotych. Skorzystać z wyszukiwarki można już także za pomocą telefonu komórkowego. Można to zrobić odczytując specjalny kod (szczegóły są na ulotce obok infokiosku) lub wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres m.grobonet. com/170. To nie jedyne nowinki związane ze stargardzkimi cmentarzami komunalnymi.

Wcześniej ustawiono na nich stojaki z darmowymi konewkami. W pierwszych tygodniach były problemy z ich kradzieżami, ale teraz skala tego procederu jest znacznie mniejsza. W planach jest jeszcze przygotowanie wyszukiwarki grobów na cmentarzu wojennym przy ulicy Reymonta. 

Zdjęcia

  • W środę na nekropolii przy ulicy Kościuszki zamontowano infokiosk.
redakcja
Autor:redakcja

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
sekator
sekator pt., 2011-12-02 13:50

Grobonet...chyba nie mozna

Grobonet...chyba nie mozna bylo znalezc lepszej nazwy.

Tandem
Tandem pt., 2011-12-02 16:31