drukuj

Ul. Szczecińska. Przychodnia "Zachód". Koniec z dyżurami w nocy oraz w dni świąteczne

Zmiany godziny przyjęć pacjetów

Fot. Bartosz P

Od marca zmienią się godziny przyjmowania pacjentów w przychodni NZOZ "Zachód".

Z dniem 1 marca ulegną zmianie godzin pracy przechodni przy ul. Szczecińskiej. Zgodnie z Zarządzeniem Narodowego Funduszu Zdrowia. Lekarze podstawowej opieki oraz gabinety zabiegowe będą przyjmować pacjentów w godz. od 8.00 do 18.00.  

Natomiast w godz. od 18.00 do 8.00 i w dni ustawowo wolne od pracy oraz święta będzie przyjmować pacjentów przychodnia dyżurna.

Pacjentom przychodni NZOZ " Zachód" zostanie podana do 21 lutego która przechodnia będzie pełniła dyżur.

Dołącz do nas na Facebooku

- Taka zmiana jest utrudnieniem dla pacjentów przychodni oraz innych, ponieważ będą musieli więcej czasu spędzić na poczekalni zanim dostana się do lekarza dyżurnego lub do gabinetu zabiegowego gdyż będą tam mieszkańcy całego miasta i to się wiąże z dużą kolejką - powiedziała pani Grażyna

źródło NZOZ " Zachód"  
 

Zdjęcia

  • Zmiany godziny przyjęć pacjetów
Bartosz P
Autor:Bartosz P

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Duże Zet
Duże Zet czw., 2011-02-17 21:48

SKANDAL!!!

SKANDAL!!! Teraz w Stargardzie opieka medyczna w nocy i święta będzie bardzo mocno ograniczona. Nie chodzi tu tylko o tą przychodnie ale o całą opiekę med. nocną w powiecie. Ja proponuje,żeby Platforma Obywatelska zlikwidowała opiekę medyczną w ogóle! Najlepsze szpitale w Warszawie przecież wystarczą dla posłów i ministrów.

Stargusia
Stargusia czw., 2011-02-17 22:16

Ups

No to zrobiło się nam jak za komuny.Jedna przychodnia na S-dt i okolice.Gratulacje za "idealny"pomysł wypierdziany za grube pieniądze.Ale to już było.Jeszcze pare takich idealych pomysłów rządowych i ...zrobimy Grecje z Egiptem w jednym.

yeti
yeti pt., 2011-02-18 07:21

Nie jestem

pewien, czy ostateczne decyzje już zapadły....
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,9126991,Lekarzy_nocnych_bedzi...
Nie zmienia to mojej opinii na temat całego zamieszania. Tak to JEST SKANDAL !
Gdzie jest Rzecznik Praw Pacjenta ? Nabrał wody w gębę ??? Wiecie co ? Jak słyszę hasło "NFZ" to szlag mnie nagły o mało nie trafi !

ogid
ogid pt., 2011-02-18 09:13

Może coś się jeszcze zmieni.

Tak jak napisał powyżej "yeti", info z dzisiaj jest następujące:

Podaję za: http://szczecin.gazeta.p

Lekarzy nocnych będzie trochę więcej? NFZ się zgadza

Punktów nocnej i świątecznej opieki medycznej może być więcej niż przewiduje nowy projekt NFZ. Tak zdecydowali w czwartek minister zdrowia i prezes NFZ. To ważne zwłaszcza dla mieszkańców terenu. Nadal nie wiadomo jednak, gdzie takie punkty będą działać, a zmiany wchodzą w życie już 1 marca

W czwartek w Warszawie odbyło się spotkanie minister zdrowia Ewy Kopacz i prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza z dyrektorami oddziałów funduszu. Minister i prezes wysłuchali uwag dotyczących planowanych zmian w systemie nocnej i świątecznej opieki medycznej. Zdecydowali, że oddział będzie mógł uruchomić dodatkowe punkty opieki nocnej "w zależności od potrzeb i uwarunkowań lokalnych".

- Prace nad stosownym zarządzeniem powinny zakończyć się do końca lutego - informuje Andrzej Troszyński, rzecznik centrali NFZ. - Dzięki temu świadczeniodawcy będą mogli już od 1 marca, na mocy porozumienia z dyrektorem Oddziału Wojewódzkiego NFZ, przyjmować pacjentów w dodatkowych miejscach, co przyczyni się do zmniejszenia odległości od miejsca zamieszkania pacjenta do punktu nocnej pomocy.

Jak to ma wyglądać w praktyce? Jakie warunki będą musiały być spełnione, by takie dodatkowe punkty powstały? Ile ich może powstać w województwie zachodniopomorskim? Wczoraj nie było wiadomo.

- Oczekujemy na zarządzenie prezesa NFZ, które będzie podstawą do dalszego postępowania - usłyszeliśmy od Małgorzaty Koszur, rzeczniczki szczecińskiego NFZ.

Już w styczniu opisywaliśmy, że zgodnie z nowym zarządzeniem prezesa NFZ 1 marca nocna opieka w kraju ma być ujednolicona. W naszym województwie oznacza to zmniejszenie liczby dyżurujących lekarzy. Na każde rozpoczęte 50 tys. mieszkańców ma być tylko jeden zespół (lekarz i pielęgniarka). I tak na woj. zachodniopomorskie przypadłyby 43 zespoły w zaledwie 25 punktach. Dotąd punktów było 106 (w samym Szczecinie było 12, będą cztery). Ale np. w woj. dolnośląskim wprost przeciwnie - zamiast 29 będą 33.

Troszyński twierdzi, że z analizy wykorzystania nocnych świadczeń wyszło im, iż przeciętna liczba pacjentów nocą w ubiegłym roku wyniosła w kraju na punkt 32, a w Zachodniopomorskiem - 18. Zapewnia, że nie chodzi o oszczędności, bo na opiekę nocną planują wydać tyle co w ubiegłym roku - ponad 600 mln zł. Mówi: - Każdy chciałby mieć lekarza niemal w domu, a od nas oczekuje się racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

Ale zachodniopomorscy lekarze krytykowali, że nie może być tych samych schematów dla stolicy, dużych miast i rozległych wiejskich powiatów. Przeciwko nowym zasadom protestowali włodarze gmin z obrzeży województwa - Bobolice, Sławno, Polanów, Darłowo. Rada Powiatu Sławieńskiego podjęła specjalną uchwałę protestacyjną. W gminie Bobolice nad drogami krajowymi do Warszawy i Bydgoszczy zawisły banery z hasłem "My mieszkańcy gminy Bobolice mówimy stanowcze nie proponowanej przez NFZ zmianie w opiece medycznej nocnej i świątecznej".

- Te banery to był nasz krzyk rozpaczy - mówi Mieczysława Brzoza, burmistrz Bobolic. Z najodleglejszych zakątków mieszkańcy jej gminy mieli do lekarza 15 km. Teraz będzie to 38 km. Zamiast w Bobolicach najbliższy nocny lekarz ma być w Koszalinie lub Szczecinku. - Jak ludzie zastaną 1 marca zamkniętą przychodnię, przyjdą z pretensjami do mnie - mówi pani burmistrz.

Ryszard Stachowiak, wójt gminy Sławno też jest przeciwny zmianom: - Jeśli NFZ wyobraża sobie, że bezrobotny z popegeerowskiej wsi dotrze do lekarza ponad 40 km, to gratuluję pomysłu - mówi.

Na prośbę samorządowców w ministerstwie i NFZ interweniowali posłowie i senatorowie.

Andrzej Raczyński, lekarz z Bobolic, a zarazem pełnomocnik wojewody ds. ratownictwa medycznego twierdzi, że już uprzedził pogotowia, by przygotowały się na większą liczbę wezwań karetek od 1 marca. Bo ludzie zamiast daleko jechać, będą wzywać pogotowie. Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ma obawy, że wszystko skończy się większą liczbą skarg na pogotowie. - Nie możemy wyręczać podstawowej opieki medycznej - mówi. Spodziewa się, że zwłaszcza w długie weekendy ludzie będą na to liczyli.

Troszyński uspokaja, że nowy system uporządkuje i ujednolici sytuację w kraju: - Kończy rejonizację. Pacjent idzie nocą tam, gdzie mu najbliżej - mówi. - Budujemy profesjonalną sieć i będziemy kontrolować jej funkcjonowanie. Mieliśmy sygnały, że wcześniej sporo tych punktów to była fikcyjna opieka.

Nadal jednak nie wiadomo, gdzie od 1 marca będą się mieściły nocne punkty opieki medycznej. W Zachodniopomorskiem trwa konkurs ogłoszony przez NFZ na ich prowadzenie. Zgłosiło się 61 oferentów (na 25 punktów). Jego wyniki poznamy nie wcześniej niż po 24 lutego, czyli tuż przed wejściem w życie zmian.