drukuj

Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie

Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie

Fot. Joanna K.

Psy w kiczarowskim schronisku mieszkają w tragicznych warunkach.

Wczoraj koleżanka odwiedziła schronisko dla zwierząt w Kiczarowie w celu uzyskania informacji dotyczących konkretnego psa i to co tam zobaczyła, przyprawiło ją niemal o zawał. Psy mieszkają tam w okropnych warunkach, wszędzie jest woda.

- To co zobaczyłam na własne oczy mnie przeraziło. Psy w swoich boksach stoją po kostki w wodzie. Nie mają jak się położyć. Są całe przemoczone!  Wstyd. Przecież to schronisko w Stargardzie jest pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami! - opowiedziała koleżanka po powrocie ze schroniska.

Schronisko na swojej stronie ma wymienionych sponsorów, jest to kilka lokalnych firm. Organizowane są zbiórki na jego rzecz. Pytanie więc co się dzieje z tymi pieniędzmi? Jak TOZ może pozwolić, by psy mieszkały w takich warunkach? Przecież działa dla ich dobra, więc dlaczego nikt się tym nie interesuje?

Zdjęcia

  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
  • Tragiczne warunki w schronisku dla zwierząt w Kiczarowie
lidia
Autor:lidia

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
miesz. os. Pyrzyckie
miesz. os. Pyrzyckie śr., 2012-03-14 08:33

Jestem za...

@Anonymous:

warunki dla psiaków są nie do przyjęcia. Jak powinien wyglądać wybieg dla psów pokazuję schronisko w Szczecinie: http://www.mmszczecin.pl/photo/677143/Schronisko+w+Szczecine
Zadaszony przed deszczem i słońcem, wykafelkowany z kratownicami przy budach do leżakowania dla psiaków. A wszystkim rodzicom którzy planują zakupić pieska lub kotka proponuję wcześniej wysłać ich pociechy na miesięczny wolontariat do schroniska.

lidia
lidia pon., 2012-03-12 15:22

Nie dopisalam tego, ale

Nie dopisalam tego, ale najlepsze jest to, ze w schronie siedzi ponad 200 psiakow, a na stronce schroniska zamieszczonych jest 30-40, co absolutnie nie pomaga w adopcji :( Strona nie jest aktualizowana. Zdjecia w galerii sa z 2009 r.!

zielonobez
zielonobez pt., 2013-10-11 09:45

To może trzeba pomóc temu

@lidia:

To może trzeba pomóc temu schronisku w prowadzeniu strony i ogłaszaniu psiaków - zamiast narzekać.

Panda
Panda pon., 2012-03-12 18:25

Nie podpisze się pod tym

Wszyscy zauważają tylko to wtedy, gdy jest zła pogoda. NIkt nigdy nie przyjedzie do schroniska w czasie lata, wiosny, wtedy gdy jest ładnie. Najlepiej oskarżyć schronisko, gdy jest złą pogoda. A może lepiej jak by ludzie sami tam popracowali. Nie jest tak łatwo na jak się wydaje. Wszyscy dodają zdj jak jest mokro na podwróku i wgl. Ale jak jest ciepło to nie widzą tego, że tam jest wszystko w porządku . Poróbcie zdjęcia wiosną albo latem jak jest ładna pogoda, a nie wtedy gdy pada lub jak śnieg zaczyna topnieć. 

Panda
Panda pon., 2012-03-12 20:10

no tak, ale w ten sposób inni

@Anonymous:

no tak, ale w ten sposób inni niszczą mien ie schroniska. Ja jestem tam wolontariuszem, i jestem tam co tydzien, bezwzgledu jaka jest pogoda. NIech lepiej spytają sie nas, wolontariuszy i pracowników schronsiak, jak naprawde jest w schornisku, a nie przyjeżdżają wtedy gdy jest zła pogoda. :)

zwiastun
zwiastun wt., 2012-03-13 04:03

Podziwiam wolontariuszy,chwała im

@Panda:

Jednak pracownik to pracownik,nie zawsze osoba wykonująca daną pracę lubi ją.Większość robi to wyłącznie dla korzyści niż z serca.Opinia z życia wzięta.

ZWIASTUN
zwiastun
zwiastun wt., 2012-03-13 03:44

Nie podpisze się pod tym

@Panda:

Masz zupełną rację,nie zawsze jest tam tak mokro.Jednak zdjęcie zostało zrobione w takim momencie w którym nikt nie spodziewał się gości.Można to porównać do niespodziewanej wizyty u znajomych i za każdym razem tłumaczą się tym, że nie mieli czasu posprzątać,albo nie spodziewali się gości.

ZWIASTUN
lidia
lidia pon., 2012-03-12 22:10

To trochę nie tak. Powiedz

To trochę nie tak. Powiedz Panda, jak wygląda egzystencja tych psów gdy deszcz pada przez tydzień albo dwa? Boksy powinny być tak przystosowane, żeby woda odpływała. To tak jakby u Ciebie w ogrodzie ciagle przez dwa tygodnie albo dłużej stało bajoro, co raczej jest bardzo mało prawdopodobne, więc dlaczego takie warunki są tam podczas opadów? Schronisko nie jest stare, ma sponsorów, są organizowane zbiórki. Dlaczego więc jest tak jak widać na zdjęciach? Powiedz mi proszę jak to wszystko wygląda gdy są prawdziwe ulewy, bo w ostatnim czasie praktycznie tylko mży. Nikt nie pojechał tam specjalnie gdy padało. Koleżanka udziela się w szczecińskim TOZ, działa na forach o psach, ma doświadczenie, była w niejednym schronisku, to wszystko nie jest wyssane z palca i nie jest naszym celem oczernienie schroniska a już broń Boże pracowników i wolontariuszy, ale ktoś trzyma nad tym wszystkim pieczę. Celem jest to, by ludzie się tym zainteresowali i coś zaczęto robić. No i przede wszystkim by zobaczyli jakie biedne są te psiaki, może komuś zmięknie serce i przygarnie jakiegoś bidula. Dlaczego strona nie jest aktualizowana? Schronisko znajduje się na takim "zadupiu", że mało kto tam zagląda. Gdyby na stronie były aktualne informacje, aktualnie przebywające zwierzęta, ktoś mógłby sobie jakieś wybrać i jechać już w konkretnym celu.

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 06:44

PSY NIE SĄ BIEDNE

@lidia:

Te psiaki nie są biedne. One są radosne i mają wiele miłości od pracowników . 
Zwróćcie uwagę również, że schronisko znajduję się na  polu.  A tam nie jest wyłożone wszytko kafelkami czy panelami. Jest tam ziemia .I dlatego jest tam tak a nie inaczej. Nie wiecie, czy pracownicy i wolontariusze pracują nad tym. Więc prosimy was o nie wstawianie takich głupot . Że są ''tragiczne warunki ''    Owszem, może jest to jakaś ''reklama'' dla schroniska, ale raczej w tym złym świetle . .  PSY MAJĄ BUDY RÓWNIEŻ , więc tam mają ciepło i przytulnie .  A że jest taka a nie inna pogoda to na prawdę  nie od nas zależy , Robimy wszytko w co naszej mocy .  

lidia
lidia wt., 2012-03-13 07:57

Chyba nie wiesz co piszesz :(

@Koala6:

Chyba nie wiesz co piszesz :( Wszystkie te psiaki to straszne biedy. Na zdjeciach nie pozowaly, lecz tak wygladaja na co dzien. Maja strasznie smutne pyszczki, niektore ciesza sie jak jakis czlowiek podejdzie i poglaska. Chcialbys tak zyc? Nie miec swojego domu, bliskiej osoby? Pies potrzebuje czlowieka, przewodnika, jesli go nie posiada, jest nieszczesliwy. Zanim napiszesz takie glupoty, ze psy w schronisku sa radosne, to zastanow sie 10 razy, bo nie wiem czy chciales wzbudzic smiech czy lzy.
Boksy nie musza byc wylozone kafelkami ani panelami, wystarczy, ze woda bedzie miala gdzie splywac. Wiem, ze jest wypomopowywana, lecz efektu nie widac. Wiec nie zarzucaj mi, ze nic nie wiem, bo nie posiadajac odpowiednich wiadomosci, nie napisalabym tego artykulu. Sprobuj sobie stac boso przez kilka dni w blocie po kostki, siadaj na nim, kladz sie, jedz z talerza pelnego blota i brudnej wody, to zobaczysz jaki radosny zywot maja te zwierzeta. Czytajac Twoja wypowiedz mam wrazenie, ze ludzie przestali odczuwac cokolwiek. W telewizji jest od jakiegos czasu mnostwo reportazy dotyczacych schronisk, dziwie sie bardzo, ze mimo naglasniania tych faktow nadal panuje taka znieczulica i ktos potrafi jeszcze napisac "no przeciez te psiaki sa takie radosne, bo ktos przyjdzie i da im jesc". Zalosne :( A wracajac do warunkow... Mozna je poprawic chocby wykladajac boksy jakimis drewnianymi podestami i psy nie stalyby calymi dniami w wodzie i blocie. ...

joannax154
joannax154 wt., 2012-03-13 23:57

blablablablablabalbalbalablablablablabalbalblablablablablabalbal

@lidia:

hahaahahahahahaWRÓĆ DO POKEMONAheheheehheheheheheheheheheheheheheheheheh ŻAL MI CIĘ

lidia
lidia śr., 2012-03-14 08:27

Czyz to jest wypowiedz

@joannax154:

Czyz to jest wypowiedz powaznej osoby? Raczej nie...

joannax154
joannax154 śr., 2012-03-14 09:17

Napewno nie tak poważnej jak

@lidia:

Napewno nie tak poważnej jak pani no oczywiście psssss....Sama pani sprowadizła tory tej rozmowy tak że ludzie zamiast pomagac schronisku to robią z tego sensace jeśli o to pani chodziło to gratulacje. Jeśli chce pani tak naprawde pomóc to niech pani coś zrobi dla schroniska a nie tylko pisze puste słowa.

Stargusia
Stargusia wt., 2012-03-13 19:44

Ciepło i przytulnie może i

@Koala6:

Ciepło i przytulnie może i mają w budach jak nie naniosą sobie mokrymi łapkami błota do niej.

lidia
lidia pon., 2012-03-12 22:12

Chciałam także dodać, że

Chciałam także dodać, że niektóre psiaki zostały ogłoszone na forach, może uda się im znaleźć domki. I mam nadzieję, że ten okropnie smutny labrador, którego widać na zdjęciach, trafi niedługo do swojego domku.

kanija
kanija pon., 2012-03-12 22:15

Też byłam wolontariuszem w

Też byłam wolontariuszem w innym schronisku i w okresie jesiennym czy wiosennym gdy jest dużo opadów nie było mowy o tym żeby te zwierzaki pływały po kostki w wodzie. Rozumiem że praca w schronisku jest bardzo ciężka bo sama ją wykonywałam, ale w takich przypadkach trzeba szybko reagowć, jeśli widzi się taką sytuacją to trzeba coś z tym zrobić ( jakieś odprowadzenie wody lub inne). Napewno jest tam lepiej jak jest sucho ale skoro w ulewy leje sie tam woda to chyba daje do myślenia....

I tak jak naman mówi, odswierzyć strone www, jesli nie ma do tego osoby, dac ogłoszenie żeby ktoś to robil w ramach wolontariatu-napewno sie znajdą chętni, i doczepić do innych stron www.

 

zwiastun
zwiastun wt., 2012-03-13 03:56

Warunki w tej chwili są opłakane

Znam tamtejsza topografię terenu.Schronisko stoi na takim terenie że cała woda powinna spływać w dół.Co ciekawe koty ze schroniska albo są puszczane luzem po za ogrodzenie by same zdobywały pokarm ,albo odniosłem takie wrażenie.Zastanawiam się nad psem którego znalazłem na lotnisku w Kluczewie w ubiegłym roku.Sprawą miało zająć się towarzystwo opieki nad zwierzętami,mam nadzieje ,że psiak nie podzielił losu innych zaginionych zwierząt.

ZWIASTUN
Mały Głód
Mały Głód wt., 2012-03-13 08:14

do Panda

Drogi kolego, argument który użyłeś jest o tyle celny, co trafiający w płot, jak to mówi znane polskie powiedzenie ;-) Jak w ogóle mogłeś napisać coś tak aroganckiego, że robimy sensację tylko wtedy kiedy jest zła pogoda? A jak ludzie mają reagować w sytuacji, kiedy zwierzęta są zmuszone siedzieć w tak tragicznych warunkach? Czy to samo powiedziałbyś mieszkańcom bloku B3 na Osiedlu Zachód, którym przy deszczowej pogodzie woda kapie na głowy? Przecież gdy jest ciepło i sucho, jest wszystko w porządku, prawda?

Potrzebne są zdecydowane działania, aby zwierzęta mieszkające w schronisku przez cały rok miały obiektywnie jak najlepsze warunki, a nie tylko wtedy kiedy jest ciepło i nie ma opadów.

e-mail: s-f@wp.pl mój blog: http://www.mmstargard.pl/blog/maly-glod
gizmo vitatus
gizmo vitatus wt., 2012-03-13 11:04

zwierzęta powinny być

zwierzęta powinny być zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przez cały rok, więc tłumaczenie, że ktoś robi fotki jak jest źle to nie jest usprawiedliwienie, to, że w schronisku nie jest dobrze wiadomo od dawna, zwierzaki nie są dawane do adopcji- nieaktualizowane adopcje na stronie www,
ale za to są jakieś masowe adopcje do Niemiec, ciekawe,
osoby będące fachowcami oferowały się, że w formie wolontariatu będą pracowały z psami aby te miały większą szansę na adopcję, zostały zbyte przez kierowniczkę, bo niby po co to, lepsi wolontariusze do brudnej roboty, jak są imprezy w mieście np. dni Stargardu dlaczego schronisko nie wyjdzie do ludzi, aby zachęcać pod hasłem adoptuj nie kupuj? psy typu amstaf, pitbull są wydawane do adopcji podejrzanym typom, a potem nikt nie sprawdza co dalej się dzieje z nimi, suczki są oddawane ciężarne, jakież musi być potem zdziwienie nowego właściciela,

trutu
trutu śr., 2012-03-14 15:45

Jak to czytałam to myślałam,

@gizmo vitatus:

Jak to czytałam to myślałam, że walnę o biurko ze śmiechu. 'psy typu amstaf, pitbull są wydawane do adopcji podejrzanym typom, a potem nikt nie sprawdza co dalej się dzieje z nimi, suczki są oddawane ciężarne, jakież musi być potem zdziwienie nowego właściciela,'- bardzo inteligentne zdanie, ciekawie skąd takie informacje posiadasz, jestem bardzo ale to bardzo ciekawa- PLOTA wyssana z palca! I właśnie przez tak głupie informacje, przez rozpowiadanie takich rzeczy ludzie nie odwiedzają schroniska. Masowe adopcje do Niemiec- bardzo źle nazwane, są to zwykłe adopcje psów- bo ludzie w Polsce nie zaadoptują zwierzaka, który nie ma kończyny, który ma zanik mięśni, czy który nie ma czucia w tylnych łapach- po pierwsze ludzie nie mają czasu się opiekować tak chorymi zwierzętami, a po drugie wiąże się to z kosztami! Nie rozumie także tego sformułowania 'osoby będące fachowcami oferowały się, że w formie wolontariatu będą pracowały z psami aby te miały większą szansę na adopcję, zostały zbyte przez kierowniczkę'- znam kierowniczkę osobiście i jak tylko przychodzą wolontariusze ona nigdy nie odmawia! Każda pomoc się liczy. Więc na następny raz zanim zaczniesz kogoś oczerniać przemyśl to, bo mogę się założy, że nie chciałbyś się znaleźć w tak nieprzyjemniej sytuacji.
A najlepiej odwiedź Schronisko i dowiedz się jak tam jest a nie opowiadaj takich głupot.

pitbull
pitbull wt., 2012-03-13 14:31

może w końcu ktoś z władzy przejrzy na oczy

oczywiście podpisuję się pod komentarzami, że w schronisku w Kiczarowie opieka nad zwierzętami pozostawia wiele do życzenia, a co do warunków w jakich żyją te biedne czworonogi to chyba zdjęcia mówią same za siebie. co za różnica czy pogoda jest zła czy nie? zwierzęta mają mieć zapewnione "godne" warunki!!!! nie dość, że przebywają w zamknięciu to topią się w błocie po kostki !  komentarze wolontariuszy są tragiczne.... zdjęcia zrobione w niewłaściwym momencie??? to jest jakaś kpina!!!! z takim podejściem do zwierząt lepiej się nie ośmieszajcie i nie piszcie, że one mają zapewnione dużo miłości i są wesołe. ale rozumiem, że na wolontariat przyjmuje się w schronisku bardzo młode osoby, które niewiele widzą i rozumieją o co w tym wszystkim chodzi, fajnie, że tam chodzicie i zajmujecie się tymi zwierzakami, ale samo wyprowadzanie na spacery im nie wystarczy! gdzie są jakieś akcje związane z adopcją zwierząt??? zbiórka karmy 2 razy do roku to trochę za mało!!! schronisko jest przepełnione i nic się z tym nie robi, no bo po co skoro z większości schronisk w Polsce w tym również z naszego zwierzaki wywozi się do Niemiec i słuch po nich ginie, a papierki ładnie wyglądają bo jest wpisane że pieski i kotki trafiły do adopcji. czy ktoś w końcu z "góry" zainteresuje się tym???? Byłam wiele razy w schronisku i jakoś nie zauważyłam żeby pracownicy pałali do tych zwierząt miłością,tym bardziej nie zauważyłam aby te zwierzaki były wesołe i szczęśliwe.no bo jak mogą być? choćby najlepsze schronisko to i tak dla zwierzaka jest wielką tragedią, więc nie piszcie takich rzeczy bo to tylko świadczy o waszym braku świadomości na ten temat.wystarczy spojrzeć w oczy tym psom czy kotom.  wiem że jest to trudna praca ale nie powinny pracować tam osoby, które oficjalnie się przyznają, że nie lubią zwierząt. dla mnie to jakaś kpina. Jednocześnie chciałbym podkreślić , że SCHRONISKO W KICZAROWIE PROWADZONE JEST PRZEZ TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI OKRĘG SZCZECIN !!!! Stargardzki odział TOZ-u niestety nie ma z prowadzeniem schroniska nic wspólnego. Schronisko finansowane jest przez miasto więc ludzie zacznijcie w końcu informować nasze władze        ( urząd miasta) o tych wszystkich nieprawidłowościach. jakby Prezydent dostał kilka takich informacji na piśmie od mieszkańców, którym los zwierząt nie jest obojętny to może w końcu miasto zainteresowałoby się bardziej tym co się tam dzieje!!!! a tak "rączka rączkę myje" i jakoś to się kręci! tylko co z tymi zwierzętami !!????

Stargusia
Stargusia wt., 2012-03-13 19:49

Żeby tylko nie wpadli na

@pitbull:

Żeby tylko nie wpadli na pomysł likwidacji schroniska=uśpienia zwierząt pod pozorem jakiejś "wściekłej" choroby.

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 15:30

SKORO WSZYSCY UWAŻAJĄ, że psy

SKORO WSZYSCY UWAŻAJĄ, że psy są biedne to po jaką cholerę je oddają do tego schroniska ! Skoro wam się nie podoba to co jest, to pomóżcie . A nie obarczacie innych . . . Owszem powinny być korzystne boksy na każdą pogodę, ale to nie jest takie łatwe jak się wydaję . W schronisku jest około 200 psów i codziennie przybywają nowe .   
 

lidia
lidia wt., 2012-03-13 15:37

Jakbys nie zauwazyl jeszcze,

@Koala6:

Jakbys nie zauwazyl jeszcze, wlasnie ten artykul ma na celu pomoc tym zwierzetom.
A jesli przybywa codziennie psow, to dlaczego nikt z Was nie zajmie sie tak naprawde, tak szczerze i porzadnie adopcja, oglaszaniem, chocby zaktualizowaniem informacji na stronie???
Nie mnie pytac po jaka cholere ludzie oddaja psy do schroniska, bo ja nigdy nie oddalam i nie oddalabym, i nie sadze, ze ktokolwiek z komentujacych tutaj zrobilby to, wiec to pytanie nie ma tu sensu. Zamiast tracic czas na wypiswanie tutaj bzdur, moze lepiej oglos kilka psiakow, to pomoze im na pewno.
Sama mam psa i wiem jak wyglada morda psa szczesliwego i radosnego.

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 16:01

Ja również mam psa, a nawet

Ja również mam psa, a nawet dwa.  Jakoś nie wydaję mi się, że to ma im pomóc. Jeżeli chcecie tak naprawdę to idźcie do tego schroniska zróbcie te deski co napisaliście. I pomożecie . Bo w ten sposób oczerniacie schronisko . A naprawdę nie jest łatwo . 
pozdrawiam . : ) 

lidia
lidia wt., 2012-03-13 16:08

Skoro uwazasz, ze zwrocenie

@Koala6:

Skoro uwazasz, ze zwrocenie uwagi na sytuacje panujaca w schronisku nie jest pomoca dla tych psow, to Twoja sprawa. Nikt nie karze robic Tobie podestow, od zarzadzania schroniskiem sa inne osoby, powolane do tego. Uwazasz takze, ze program "Uwaga" swoimi reportazami robi krzywde psom? Ze oczernia schroniska?? Pomysl troszke zanim cokolwiek napiszesz. Nikt nie atakuje Ciebie ani innych wolontariuszy, ten artykul w ogole nie jest atakiem, lecz zwroceniem uwagi na istniejacy problem, ktorym dzieki temu moze ktos sie zainteresuje. Jesli naprawde jestes milosnikiem zwierzat i pomagasz im z serca, to powinienes zrozumiec cel. Ale skoro problemu nie widzisz, to moze powinnam wspolczuc psom, ktorych jestes wlascicielem. Moze to nic takiego dla Ciebie, jesli pies np. nocuje na dworze na 20 - stopniowym mrozie, bo to w sumie zadna roznica, co stanie w zimnej i brudnej wodzie calymi dniami.

Panda
Panda wt., 2012-03-13 16:21

popieram cię Koala6 :*

@Koala6:

popieram cię Koala6 :*

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 16:09

Uważam, ze jest problem , ale

Uważam, ze jest problem , ale zamiast pisać '' TRAGICZNE WARUNKI W SCHRONISKU W KICZAROWIE'' to wystarczy pójść i pomóc . 

lidia
lidia wt., 2012-03-13 16:22

Specjalnie powtorze sie :)Jak

@Koala6:

Specjalnie powtorze sie :)
Jak ktos moze pomoc, jesli schronisko znajduje sie na "zadupiu", gdzie malo kto przyjezdza? Zeby pomoc, trzeba znac sytuacje i wiedziec jak mozna pomoc. Schronisko organizuje zbiorki karmy, a wystarczyloby zamiescic informacje na stronie, ze potrzebna jest takze inna pomoc, wlasnie taka jak rozwiazanie problemu ze stojaca woda. Po raz kolejny powtarzam: AKTUALIZACJA STRONY! Informacje zawarte na niej obecnie wskazuja na brak jakichkolwiek problemow schroniska, a wrecz nawet przekazuja, iz zwierzeta sa dobrze karmione dzieki firmom sponsorujacym, a schronisko jest nowe, istnieje raptem kilka lat, wiec nikomu nie przyjdzie do glowy, ze panuja tam takie warunki. Ogladajac zdjecia z 2009 takze mozna odniesc wrazenie, ze wszystko tam jest super nowiutkie, zadbane. Zreszta nie ma na nich raczej boksow, w ktorych siedza psy.

Panda
Panda wt., 2012-03-13 16:23

A kto wogóle pozwolił ci

A kto wogóle pozwolił ci Lidia zdrobić zdjęcia. .?

lidia
lidia wt., 2012-03-13 16:28

Nie ja robilam zdjecia, i nie

@Panda:

Nie ja robilam zdjecia, i nie zostaly one zrobione "ukradkiem". Nikt nie ukrywal sie po krzakach z aparatem jak paparazzi. To juz zaczyna byc dziecinne.

Stargusia
Stargusia wt., 2012-03-13 19:51

To nie jest obiekt wojskowy

@Panda:

To nie jest obiekt wojskowy ani żaden inny;puknij się w czoło.

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 16:24

A odpowiedz sobie na pytanie

A odpowiedz sobie na pytanie dlaczego schronisko znajduje się na zadupiuu  ?
Czy chciałbyś mieć 200 psów szczekających pod oknem ? ?   

Panda
Panda wt., 2012-03-13 16:35

no właśnie. chciałabyś mieć

@Koala6:

no właśnie. chciałabyś mieć 200 p[sów szczekających pod oknem.? odpowiedz. Jesteśmy bardzo ciekawe.:)

Pozdrawiam

gizmo vitatus
gizmo vitatus wt., 2012-03-13 17:51

koala i panda i inne miśki

szanowne panie kierujące schroniskiem czyli koala i panda, jak się domyślam, to wy otrzymujecie dodatcje i otrzymujecie wynagrodzenie, za to żeby schronisko prawidłowo funkcjonowało, jeśli sobie z tym nie radzicie to może pora już zrezygnować i dać szansę innym, skoro macie pretensje, że ludzie oczerniają schronisko, a nikt nie przyjdzie i nie pomoże, to jak wyjaśnicie fakt, że wielu chętnych do pomocy na zasadzie wolontariatu odsyłacie z kwitkiem, do schroniska wpuszczacie jedynie bardzo młode osoby (gimnazjum, ew. liceum), które nie orientują się w waszych układach i "nie otworzą buzi na zewnątrz"

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 17:58

Absolutnie, my nie kierujemy

Absolutnie, my nie kierujemy schroniskiem . My jesteśmy tylko wolontariuszkami .  : )
Postaramy się, aby zrobili co trzeba, lecz to nie jest takie  proste. : )
 W schronisku jesteśmy co tydzień i wiemy jak jest na prawdę . A osoby które raz na jakiś czas tam pojadą bo jak tutaj nazwała P. Lidia to jest ''na zadupiu'' w taką pogodę jaka była przez ostanie dni, czyli dzień w dzień pada, o i nawet w najlepszym schronisku się zdarza . :) 
POZDRAWIAM . : ) 

gizmo vitatus
gizmo vitatus wt., 2012-03-13 18:21

koala i panda

drogie dziewczyny, nie piszcie głupot,że takie rzeczy zdarzają się nawet w najlepszym schronisku. pewnie jedyne schronisko jakie widziałyście to jest to w kiczarowie a temu akurat do najlepszego duzoooo brakuje. poza tym  z tego co piszecie takie rzeczy nie zdarzyły sie tam po raz pierwszy, a obowiazkiem pracownikow jest na wlasnie takie zdarzenia reagowac i nie popuszczac do ich powtorki. zwierzeta maja miec zapewnione godne warunki i to nie podlega dyskusji! skoro jestescie wolontariuszkami to jaka jest srednia wieku wolontariuszy w schronisku??? 16, 17 lat??? powtorze sie ale dlaczego nie sa wpuszczane do schroniska osoby , ktore naprawde moglyby duzo zdzialac??? jak same piszecie jestescie tam raz na tydzien  i co tam robicie? wyprowadzacie psy, karmicie .... cos jeszcze????? władze schroniska traktują to miejsce jak swoją prywatną firme i szczelnie pilnują wejscia.

gizmo vitatus
gizmo vitatus wt., 2012-03-13 18:23

koala i panda

drogie dziewczyny, nie piszcie głupot,że takie rzeczy zdarzają się nawet w najlepszym schronisku. pewnie jedyne schronisko jakie widziałyście to jest to w kiczarowie a temu akurat do najlepszego duzoooo brakuje. poza tym  z tego co piszecie takie rzeczy nie zdarzyły sie tam po raz pierwszy, a obowiazkiem pracownikow jest na wlasnie takie zdarzenia reagowac i nie popuszczac do ich powtorki. zwierzeta maja miec zapewnione godne warunki i to nie podlega dyskusji! skoro jestescie wolontariuszkami to jaka jest srednia wieku wolontariuszy w schronisku??? 16, 17 lat??? powtorze sie ale dlaczego nie sa wpuszczane do schroniska osoby , ktore naprawde moglyby duzo zdzialac??? jak same piszecie jestescie tam raz na tydzien  i co tam robicie? wyprowadzacie psy, karmicie .... cos jeszcze????? władze schroniska traktują to miejsce jak swoją prywatną firme i szczelnie pilnują wejscia.

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 18:28

Przepraszam bardzo. Ale nie

Przepraszam bardzo. Ale nie piszemy głupot . I z tego co ja wiem to wolontariusze chodzą nawet starsi . I nie pilnują szczelnie, że nie ma prawa tam ktoś wchodzić . A po za tym proszę sobie iść i się dowiedzieć wszystkiego na miejscu.  My wiemy swoje wy swoje  .
A jest bardzo dużo pracy . I nie wszytsko da radę sie żrobić od razu . A oprócz tego, że wyprowadzamy, karmimy .TO RÓWNIEŻ SPRZĄTAMY IM W KLATKACH !!!!!!!!  A byłeś pytałeś się czy możesz być w wolontariacie ? ? 

lidia
lidia wt., 2012-03-13 18:49

Dyskusja ta naprawdę zaczyna

Dyskusja ta naprawdę zaczyna mieć poziom dzieci w przedszkolu. Jest problem a wolontariuszki zamiast próbować włączyć się do pomocy, tylko atakują i zadają dziwne dziecinne pytania. Na tym polega Wasza pomoc? Jeśli nie rozumiecie tematu, jego celu, to nie wypowiadajcie się po to, by zaśmiecać daną dyskusję. Bardzo się cieszę, że wyprowadzacie psy, karmicie je i sprzątacie im w klatkach, ale to niestety nie wszystko. Naprawdę wolałabym podyskutować z kimś, kto rzeczywiście ma coś do powiedzenia na powyższy temat.

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 18:57

Rozumiemy was .. Ale chyba

Rozumiemy was .. 
Ale chyba nie czytacie ze zrozumieniem.
Bo napisała , że postaramy się coś z tym zrobić ..!! 

gizmo vitatus
gizmo vitatus wt., 2012-03-13 19:28

to do roboty, a jest jej

to do roboty, a jest jej sporo, to nie tylko sprzątanie boksów, ale również praca z psami by mogły się kwalifikować do adopcji, ale niestety pomoc fachowców oczywiście darmowa została odrzucona, ciekawe dlaczego?

gizmo vitatus
gizmo vitatus wt., 2012-03-13 19:30

w tym schronisku jest wiele

w tym schronisku jest wiele nieścisłości, z jednej strony pęka w szwach, a z drugiej nikomu nie zależy na adopcjach

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 19:47

halo, halo . Nie rozpędzaj

halo, halo . Nie rozpędzaj się , '' do roboty'' co to ma znaczyć ??
Sami się też ruszcie !!! Trochę szacunku! 

Koala6
Koala6 wt., 2012-03-13 19:48

Skoro uważacie że jest bardzo

Skoro uważacie że jest bardzo dużo to proszę bardzo zaoferować swoją pomoc .! Ja mam swojee obowiązki i się z nich wywiązuje, 

pitbull
pitbull wt., 2012-03-13 20:09

lidia

Lidia całkowicie się z Tobą zgadzam, ta dyskusja nie ma sensu. jak można się z Tobą skontaktować w sprawie schroniska? ja oraz kilka innych osób jesteśmy tą sprawą bardzo zainteresowani.

lidia
lidia śr., 2012-03-14 08:40

Mysle, ze fajnie byloby sie

@pitbull:

Mysle, ze fajnie byloby sie spotkac w ktorys weekend i porozmawiac :)

joannax154
joannax154 wt., 2012-03-13 20:54

Ludzie ogarnijcie się!!!

Ludzie ogarnijcie się!!! jestem wolontariuszką w schronisku od dłuższego czasu i wiem jak to wszystko naprawde wygląda.Jest faktem że niestety przy deszczu boksy są zalane ale to nie wina pracowników i towarzystwa bo oni robią co tylko mogą lecz wina tych którzy wybudowali te schronisko na takim podmokłym terenie.Ktoś kto te schronisko budował poprostu oddał bubla.Pretensje należy kierować do urzędu miasta pod które schronisko podlega.A co do zbiorek to nigdy w życiu nie słyszałam większej głupoty że zbiera się pieniądze, slyszalam tylko o zbiórkach karmy.A i jeszcze ''sponoży'' jak ktoś się zna to wie że oni kasy nie dają tylo karmę.

Gofus
Gofus wt., 2012-03-13 22:00

Wszyscy wypowiadający się

Wszyscy wypowiadający się mają trochę racji. Marzeniem jest piękne nowoczesne schronisko, jakie widuje się w programach na Animal Planet w USA, ale nasza rzeczywistość jest taka jaka jest. Ja również jestem wolontariuszem a jestem zdecydowanie "starszą" osobą. Zamieszczałam ogłoszenia na Tablicy, Info-Stargard, filmiki na yutube itd. odzew społeczeństwa mizerny. Najwięcej pytań dostałam jak się w schronisku pojawił york i szukaliśmy jego właściciela, o tak chętnych do adopcji było, oj było. O kilkuletnie, zwykłe kundelki już nikt tak nie wypytywał, niestety. 
Ponadto zwróćmy uwagę, że to my ludzie pakujemy te psy w takie smutne miejsca. Również dzięki "modzie" na konkretne rasy. Parę lat temu modne były husky i teraz w schronisku jest z kilkanaście psów w typie rasy itd. 
Psy są przez w miarę możliwości wyprowadzane, czesane, myte, strzyżone ale z uwagi na bezpieczeństwo zarówno ludzi jak i psów nie można wyjmować psów ze wspólnego boksu, ponieważ pozostałe stado może reagować potem agresją.
Sprawa zbiórek, owszem są i dzięki wszystkim, którzy dają coś od siebie ale to zawsze będzie kropla w morzu potrzeb. Karma to też nie wszystko, opieka weterynaryjna też kosztuje a psy trafiają najczęściej chore, po wypadkach, z ranami itd.
Jeszcze jedna sprawa, zwróćcie Państwo uwagę, że nowa ustawa zakazująca rozmnażania psów dla kasy (tych bez rodowodu z niezarejestrowanych hodowli) jest tylko martwym przepisem, i nadal ludzie handlują psami w typie rasy, nie odprowadzają podatków z tego przychodu, który mógłby zasilić konta schronisk i TOZ. A to nie są małe pieniądze, wystarczy poczytać ogłoszenia. Również uważam, że powinna być większa kontrola nad przepisem, który jest od ładnych paru lat a też nie jest respektowany, a dotyczy wyprowadzania psów bez smyczy i obowiązku znakowania, wtedy łatwiej byłoby znaleźć właściciela, który "zapomniał" że zgubił psa i jeszcze raz LUDZIE NIE ROZMNAŻAJCIE! 

lidia
lidia wt., 2012-03-13 22:55

Jest już późno i idę spać.

Jest już późno i idę spać. Chciałam tylko poinformować, że ten smutny labek trafił dzisiaj do domku w Szczecinie :) A dziewczyny wyciągające go dostały zakaz fotografowania...

  • 1 Strona
  • 1
  • 2