drukuj

Posiedzenie Sejmu. Premier przemawia. Gdzie jest poseł Jach

Posiedzenie Sejmu. Premier przemawia. Gdzie jest poseł Jach

Fot. stefan79

19.11.2011 premier na posiedzeniu sejmu odpowiadał na pytania również posłów PiS-u. Ale tych posłów nie było, w tym również posła ze Stargardu Szczecińskiego Michała Jacha.

Chciałbym zwrócić się z zapytaniem do posła Michała Jacha ile pobiera pieniążków co miesiąc za swoją pracę? Pieniążków na które ja ciężko pracuję bo to z moich podatków poseł ma niemałe wynagrodzenie.
Premier na posiedzeniu sejmu odpowiadał na pytania posłów, również pytania posłów PiS'u. Widziałem na posiedzeniu posła Jacha. W pewnym momencie poseł wstaje i wychodzi. Pytam więc, za co poseł Jach - wybrany z woli narodu, pobiera pieniądze, które są z moich podatków? Ja pewnie nigdy nie będę zarabiał tyle co poseł i to też również zależy od nich jak nam się będzie żyło. Ale jak widać pan Jach wynagrodzenie pobiera ale na pracy mu nie zależy, bo jedynie co to musi tam siedzieć, również z szacunku do premiera (jaki on by nie był) a jednak poseł - kolokwialnie pisząc - olewa swoją pracę i nasz wybór.

Zdjęcia

  • Posiedzenie Sejmu. Premier przemawia. Gdzie jest poseł Jach
stefan79
Autor:stefan79

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Elżbieta.54
Elżbieta.54 sob., 2011-11-19 16:38

Za samowolne,

Za samowolne, nieusprawiedliwione opuszczenie miejsca pracy grożą odpowiednie sankcje. Mój pracodawca je stosuje z całą bezwzględnością Mam nadzieję, że pracodawca posła Jacha, czyli wyborca, również takie zastosuje ( najpóźniej przy następnych wyborach).

Elżbieta
Duże Zet
Duże Zet sob., 2011-11-19 17:30

mozna być dyrektorem...

można być dyrektorem na pół etatu to i mozna być posłem na pół etatu :-)

Paweł
Paweł sob., 2011-11-19 22:08

w związku z porzyceniem pracy

w związku z porzyceniem pracy przez jaśnie pana Jacha (hahahha) wzywam jegomościa do dobrowolnego poddania się karze chłosty przez przełożonego Joachima B. Z boku wymieniony ów czyn ma dokonać na rynku miejskim , we wsi zabitej dechami zwanej Stargardem Szczecińskim. Nadmienim, ze ów Joachim ma się stawić w sylwetce z plakatu wyborczego, jako osoba młoda, szczupła, a nie naturalny, zestarzały i wypasiony na politycznym bycie wypas. W razie niewykoania kary, jako wyborca, żądam BEZWZGLĘDNEGO ODDANIA POBORÓW OSŁA NA CELE DOBROCZYNNE !!!! i zrzeczenia się miejsca w zagrodzie, przy samym korycie.
Zgodnie z zasadą "traktuj innych jak ciebie traktują" - bez wyrazów jakiegokolwiek szacunku .
Wyborca

Stargard na zawsze SZCZECIŃSKI !!!!
zGminy
zGminy sob., 2011-11-19 22:26

Poseł ze Stargardu

Takie hasło widniało na plakatach wyborczyh pana Jacha. Myślałem że pan Jach mieszka w Stargardzie Szczecińskim...
Abstarhując... wiele jest tam tych krawaciarzy, którzy biorą kasę za nic... naprawdę za nic. A ja mogę pracować za takie pieniądze jeszcze ciężej. 12 tysięcy za posłowanie i 12 tysięcy na biuro poselskie (o ile się nie mylę z tym drugim).
Jedyną rolą ich - tak jak w artykule - jest siedzieć na tyłku, słuchać, wyciągać wnioski i pracować - a na całej sali sejmowej wielkie pustki... Gdzie oni są do cholery?

CHRISGOLD
CHRISGOLD sob., 2011-11-19 23:06

Jach, zarobiony jak zawsze

Ale nie martwcie się, po kasiorę na koniec miesiąca na pewno się stawi. A mówiłem, żeby go nie wybierać.

Duże Zet -  super komentarz, faktycznie nic dodać, nic ująć ;)

bono
bono ndz., 2011-11-20 10:52

A mówiłem,

żeby głosować na Janusza Palikota,który chciał odchudzić Sejm do 100 posłów,ale nie, wszyscy tylko peło i pis,no to macie co chcieliście czyli bez zmian.

a
Duże Zet
Duże Zet ndz., 2011-11-20 13:09

Bono: tak na poważnie

@bono:

to niektórzy z list Palikota to totalne nieporozumienie. Do tworzenia prawa ludzie wybrali np gościa który siedział w więzienu za pobicie bejsbolem. Ludzie zapominają, po co wybiera się posłów. To nie plebiscyt popul;arności (aktorzy, sportowcy, gwiazdy teleturniejów) tylko wybór specjalistów od tworzenia prawa!

bono
bono ndz., 2011-11-20 13:28

Ad rem

@Duże Zet:

Duze Zet,to ,ze człowiek siedział to karę już odbył i kropka.Pokaz mi fachowcow z pisu czy po?,tam ich widzisz ?

a
bono
bono ndz., 2011-11-20 13:29

Ad rem

@Duże Zet:

Duze Zet,to ,ze człowiek siedział to karę już odbył i kropka.Pokaz mi fachowcow z pisu czy po?,tam ich widzisz ?.

a
Duże Zet
Duże Zet ndz., 2011-11-20 16:08

Nie ważne,że już odbył. To

@bono:

Nie ważne,że już odbył. To kryminaliosta nie godny zaszczytu bycia posłem a i fachowiec z niego raczej marny, bo z prawem sam był na bakier.

Elżbieta.54
Elżbieta.54 ndz., 2011-11-20 13:41

Bo widzisz Duże Zet

@Duże Zet:

ten człowiek zna problem  " od środka", i wie ja system więzienny funkcjonuje. Może zasiąść w Komisji Sprawiedliwości.

Elżbieta
yeti
yeti ndz., 2011-11-20 12:13

Z powyższego przykładu

jasno wynika żę posłów nie dotyczy obowiązek obecności na posiedzeniach Sejmu. Nawet po kasę nie trzeba się stawiać osobiście - przeleją ją  na konto więc kto by tam się przejmował takimi drobiazgami.  Przy następnej okazji i tak znajdą się wyborcy, którzy uznają że pan poseł dobrze wykonywał swoje podstawowe obowiązki i na niego oddadzą swój głos

łon
łon ndz., 2011-11-20 14:25

"Nasz" stargardzki poseł

O ile pamiętam to w tej kadencji "nasz" poseł Jach już zaistniał w mediach swoim głosowaniem na marszałka z PiSu skreślają człowieka prezesa Kuchcińskiego.

lukas
lukas pon., 2011-11-21 10:13

Zaprzysiezenie

Z uwaga ogladalem zaprzysiezenie poslow. Chcialem zobaczyc gdzie zasiada nasza "elita". Przez kilkadziesiat minut nuda (slubuje, jedni z Bogiem,a drudzy bez, jedni z reka uniesiona do gory, inni zas na piersi lewej badz prawej,a jeszcze inni na brzuchu). Ciekawie zaczelo sie robic w momencie zblizania sie do ostatnich rzedow (rozsadzano ich wedlug tego co maja znaczyc w obecnej kadencji?). Trzeci rzad od konca, zaczyna sie drobne poruszenie (ktorego wczesniej nie zaobserwowalem). Jest! Posel reprezentujacy ziemie stargardzka z ramienia Prawa i Sprawiedliwosci pozujacy do zdjecia robionego przez kolega z nizszego rzedu. Szybko idzie zaprzysiezenie, a wiec i malo czasu na przekazanie aparatu. Teraz nasz posel trzyma aparat,zeby zrobic zdjecie koledze z boku. Chyba sie nie udalo?, bo czytajaca liste poslow robi to w szybkim tempie. A moze jednak sie udalo i zdjecia obu Panow wisza juz w honorowych miejscach?  
Ogladam dalej i zaczynam sie denerwowac,ze moze ze zmeczenia przysnalem i nie zauwazylem momentu slubowania poslanki ze Stargardu, bo juz przeciez wyczytywani sa poslowie z ostatniej lawy. Lepiej niz kawa podzialaly na mnie wyczytywane nazwiska sportowcow, ktorzy przez lata dawali mi tyle radosci. Siatkarz Papke, koszykarz Zielinski czy pilkarz Kucharski. Jest, jest, jest! Widze ja! Oddzielona tylko jednym poslem od tak wybitnych sportowcow! Samo slubowanie juz spokojne, bez fajerwerkow jak w przypadku posla ze Stargardu. Pomyslalem sobie: wystarczy, nie ma juz naszych - trzeba isc do pracy. Slysze jednak Zmuda-Trzebiatowska. Odrazu przeszla mnie mysl: fiu,fiu, sportowcy obok naszej poslanki i jeszcze aktorka! Zerkniecie na szklany ekran i maly zawod, niestety tylko zbieznosc nazwisk. Nie jest jednak zle, znani sportowcy, blisko wyjscia z sali sejmowej.
Tak juz na sam koniec warto odnotowac,ze rowniez inny posel z naszego okregu mial swoja chwile,a dokladnie Pani czytajaca dala mu ja. Chodzi o posla z Ruchu Palikota, ktorego to nazwisko zostalo przekrecone. Ciekawe czy mieszkancy Nowogardu byli dumni z tego powodu (znaczy sie z posla), tak jak ja ze swoich poslow, ktorzy reprezentuja ziemie stargardzka...?! 

Elżbieta.54
Elżbieta.54 pon., 2011-11-21 15:17

:-)

@lukas:

Luks, wszystko fajnie, tylko ja Cię błagam UŻYWAJ POLSKICH ZNAKÓW  ą ę ł ś itd.  Strasznie mnie wkurza takie niechlujne pisanie. No chyba że masz taką klawiaturę, ale zawsze można zrobić nakładkę.;)

Elżbieta