drukuj

PLIKOSTRADA - ostrzeżenie!

Kategorie: Tagi:
PLIKOSTRADA
Uwaga na Plikostradę – klon Pobieraczka zarejestrowany w Dubaju.

W ubiegłym tygodniu  koleżanka zarejestrowała się na Plikostradzie.pl, zrobiła niestety błąd, bo po rejestracji  przeczytała regulamin i okazało się że nie dość, że to wszystko jest płatne, to i problem jest z rozwiązaniem umowy.

Poczytała więc na forach i znalazła to:

W sieci funkcjonuje serwis do pobierania plików o nazwie Plikostrada.pl. Przyglądając się mu można zauważyć duże podobieństwo do ukaranego przez UOKiK serwisu Pobieraczek.pl.Serwis Plikostrada.pl na swojej stronie internetowej reklamuje się możliwością bezpłatnego testowania usługi przez 14 dni.

Testowanie to wymaga jednak pełnej rejestracji, czyli podania takich danych jak imię i nazwisko, adres e-mail, dokładny adres zamieszkania oraz datę urodzenia.
GDZIE HACZYK ?
Serwis Plikostrada.pl podobnie jak Pobieraczek.pl moment rejestracji na testy serwisu uznaje za moment zawarcie umowy. Umowa taka jest zawarta na określony pakiet danych, najniższy z dostępnych to 10 GB miesięcznie, za który płaci się 8 złotych.

Umowy nie można rozwiązać z upływem okresu testowego czy miesiąca, gdyż zawarta jest na 12 miesięcy. Oznacza to, że użytkownik będzie musiał zapłacić 96 zł za samą rejestrację na serwisie Plikostrada.pl.
Firma z Dubaju Co więcej przedsiębiorca, który odpowiada za serwis Plikostrada.pl jest zarejestrowany w Dubaju, co wiąże się z wielkimi utrudnieniami w przypadku dochodzenia swoich roszczeń. Związane jest to przede wszystkim z tym, że sądem właściwym w sprawie o roszczenia do serwisu będzie sąd w Dubaju.

Wysłała na wskazany adres rezygnację i jeszcze czeka na odpowiedź, a artykuł ten napisałam ponieważ wiem, że sporo osób rejestrując się na różnych portalach nie czyta regulaminu.

Jestem ciekawa ile osób ze Stargardu i okolic ma konta na plikostradzie ?

Zdjęcia

  • PLIKOSTRADA
interesuje mnie wszystko
Ania
Autor:Ania

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Stargusia
Stargusia czw., 2013-04-04 10:31

Naiwnych nie sieją sami się

Naiwnych nie sieją sami się rodzą! Piszesz,że testowanie polega na podaniu prawdziwych danych i pytasz gdzie haczyk?! Kto podaje swoje prawdziwe dane?! Może od razu skopiwać odciski klucza od mieszkania-niech się nie trudzą!!! Wiem,że komputer posiada swoje ID i tak mogą nas namierzyć ale po co ułatwiać co niektórym pracę i logować się byle gdzie z pełnymi danymi.
Nie jestem zarejestrowana na fb ale moje dzieciaki tak;ciągle ich ostrzegam aby jakiś głupot nie wypisywali bo potem niczego nie można usunąć-włącznie z kontem!!! A w życiu dorosłym mogą błędy młodości zaszkodzić. Pokazywałam im nawet,że wpisując imię i nazwisko wyświetla się wszystko co istnieje na dane nazwisko.Dziś jest gorzej niż za stanu wojennego-byle dupek może każdego namierzyć.

Sławek
Sławek czw., 2013-04-04 10:59

E tam

Z Chomika.pl ja korzystam  i w żadne Pobieraczki.pl i z resztą dostali karę finansową sądownie.

Ania
Ania czw., 2013-04-04 16:26

Naiwnych nie sieją to fakt

Chodzi mi bardziej o dzieci one nie mają wyrobionego poczucia bezpieczeństwa związanego z siecią. Podają swoje dane bez mrugnięcia okiem jeśli wydaje się im że mogą skorzystać na założeniu konta na stronie która podaje że można ściągać muzykę,filmy itp bez limitu
A co do dorosłych to myślą że pozjadali wszystkie rozumy i wszystko wiedzą i dają się łapać ,wystarczy wejść na opinie o tym portalu i sporo już nie dzieci dało się złapać w "sieć" ponieważ nie przeczytali regulaminu a jeśli przeczytali to i tak większość nic nie zrozumiała bo jest sprytnie napisany.
Tym artykułem chciałam przestrzec a nie wytykać błędy ,bo każdy z nas je popełnia

sugarbitch
sugarbitch śr., 2013-05-08 18:11

Czy może mi ktoś poradzić co

@Ania:

Czy może mi ktoś poradzić co mam robić ?  Założyłam tam konto 16.01.2013 r. być może nieświadomie podałam swoje dane wiem idiotka ze mnie  i dziś 08.05.2013 dostałam mejla o wezwaniu do zapłaty 96 ZŁ. Co mam zrobić płacić czy nie ?

naman
naman śr., 2013-05-08 18:33

...

@sugarbitch:

Najlepiej to wydrukuj ten dziwny regulamin i maila i idź do rzecznika praw konsumenta.

Człowiek człowiekowi wilkiem , a wilk przyjacielem :)
naman
naman czw., 2013-04-04 18:28

:)

Fajnie , że dałaś ten artykuł , uważam , że trzeba sobie pomagać i pisać jak coś jest nie tak.
Ja zanim gdziekolwiek się zarejestruję na necie to sprawdzam 100 razy co to za strona i szukam forów żeby sprawdzić opinię.

Człowiek człowiekowi wilkiem , a wilk przyjacielem :)
czesiek
czesiek czw., 2013-04-04 19:07

Wszelkim pobieraczkom ...

 ... i tym podobnym mówię NIE ...
 ... w dobie dzisiejszej konkurencji i krętactwa trzeba patrzeć każdemu na ręce ... bo ci wszyscy matacze i krętacze chcą tylko wyłudzić nasze pieniądze ...

koralik
koralik pt., 2013-04-05 09:35

.

Nie korzystam z takich stron, właśnie dlatego, że zawsze jest jakiś haczyk, który można "z rozpędu" nie zauważyć....

-------> Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i jak ręką odjął.
Virtual306
Virtual306 ndz., 2013-05-19 15:14

POMOCY!!Kiedy zarejsetrowałem

POMOCY!!
Kiedy zarejsetrowałem sie po kilku mieśiącach wysłali mi to teraz nw jak anulowac umowę zwracam się do was o pomoc PROSZE O SZYBKĄ ODP!! ;( 

naman
naman pon., 2013-05-20 21:24

...

@Virtual306:

Nic nie odbieraj i nie odpisuj , jak się odezwiesz to będą mieli do kogo pisać i straszyć !
Zmień maila , nic na papierze nie podpisałeś więc mogą Cię pocałować :)

Człowiek człowiekowi wilkiem , a wilk przyjacielem :)
naman
naman pon., 2013-05-20 21:41

...

@naman:

Pamiętaj o tym , że w Polsce adres IP jest przypisany do komputera a nie do osoby.
Twoimi danymi osobowymi mógł korzystać każdy kto siedział przy kompie :)
Wywal wszystko co Ci prześlą i niech podadzą sprawę do sądu , że to Ty podałeś dane osobowe bo takiej możliwości nie ma :) Zapewniam , że odpuszczą z czasem :)

Człowiek człowiekowi wilkiem , a wilk przyjacielem :)
Ania
Ania pon., 2013-05-20 21:16

z tego co wiem

 najlepiej to udać się do rzecznika praw konsumenta , poza tym plikostrade też wzięli pod lupe i raczej nic ci nie mogą zrobić więc bez strachu