drukuj

Kolejny ogólnopolski sukces uczniów SP 1 w Stargardzie

Julia i Ola - laureatki konkursu literacko-plastycznego

Fot. Tamara Żółwińska

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym Moje spojrzenie na Słońce i Ziemię.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim, pod patronatem Wojewody oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania lub bajki o powstaniu świata, gwiazd, Słońca, ruchu planet, pojawieniu się człowieka na Ziemi. W części literackiej nagrodę przyznano Julii Fallatik z klasy Vd za opowiadanie pt. Jak to z Ziemią było... Julka w oryginalny sposób przedstawia mit o stworzeniu świata. W jej opowiadaniu cudu stworzenia dokonują upersonifikowane cztery pory roku, będące boginiami żywiołów.

- Pisanie baśni i opowiadań sprawia mi wiele radości. Temat powstania świata szczególnie mnie zainspirował. Czytam sporo książek, szczególnie lubię powieści fantastyczne. Myślę, że wezmę udział w kolejnych konkursach literackich, może spróbuję napisać wiersz – zdradza swoje plany Julka.

W części plastycznej nagrodę otrzymała Aleksandra Żółwińska z klasy I a za pracę pt. Droga Mleczna. Dziewczynka narysowała Drogę Mleczną w kosmosie, po której spacerują gwiezdne krowy.

- Lubię rysować. Chodzę na zajęcia plastyczne do MDK oraz na koło plastyczne w naszej szkole. Na zajęciach kleimy, malujemy farbami,kredkami. Najbardziej lubię pastele – mówi Ola Żółwińska

12 czerwca 2010 r. w Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

Gratulujemy dziewczynkom.

Zdjęcia

  • Julia i Ola - laureatki konkursu literacko-plastycznego
  • Julia w czasie zajęć redakcyjnych
  • Ola na zajęciach plastycznych

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
tomeh
tomeh wt., 2010-06-22 09:15

Także gratuluję, trzeba nam

Także gratuluję, trzeba nam zdolnej młodzieży w dzisiejszych czasach więcej.