drukuj

II LO Stargard: Niewypał z mundurami dla nowej klasy

II LO Stargard: Niewypał z mundurami dla nowej klasy
Ze składnicy w Wałczu przywieźli uczniom klasy policyjno-wojskowej mundury. Jedne są za duże, inne znoszone.
Od września w II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie działa klasa policyjno-wojskowa. Uczniowie w każdy czwartek mają przychodzić do szkoły w mundurach. Młodzież kilka dni temu dostała mundury. Problem w tym, że nie prezentują się one najlepiej.

- Byłam lekko mówiąc w szoku kiedy zobaczyłam mundur - mówi mama jednego z uczniów klasy mundurowej. - Jest to mundur używany i co najgorsze o cztery rozmiary za duży. Mogli od razu powiedzieć ile ma kosztować mundur i byłoby po sprawie. Jak moje dziecko ma nosić taki mundur, mam powciągać gumki czy co? Przeróbka to nie jest taka prosta sprawa. Szczerze mówiąc, wolałabym kupić nowy mundur niż przerabiać sprany i noszony przez inną osobę .To po prostu żenada!

Pomysłodawca klasy mundurowej tłumaczy, że nikt uczniom nie obiecywał nowych mundurów. A szkoły na zakup nowych po prostu nie stać.

- Nowy mundur kosztuje około 160 złotych - mówi Jarosław Bieńkowski, nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego. - Jeśli komuś nie podoba się ten, który dostał za darmo, może sobie kupić nowy. Nie widzę ku temu żadnych przeszkód. Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

W klasie mundurowej uczą się 33 osoby. Szkoła postarała się o umundurowanie z Agencji Mienia Wojskowego. Ze składnicy w Wałczu przywieziono różne rozmiary mundurów.

- Zamawialiśmy je orientacyjnie - tłumaczy Jarosław Bieńkowski. - Ale wiadomo, jeśli dziewczyna jest szczuplutka to ciężko znaleźć dla niej odpowiedni rozmiar. Każdy we własnym zakresie może mundur tak przerobić, by pasował.

Mundury, do tego zimowa kurtka, pas i beret to darmowy zestaw, który dostanie każdy uczeń klasy o profilu policyjno-wojskowym. Buty muszą kupić nowe, za własne pieniądze. Koszt to około 100 złotych. 

Zdjęcia

  • II LO Stargard: Niewypał z mundurami dla nowej klasy

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
czesiek
czesiek śr., 2012-10-03 17:12

Nie ważne ....

@Anonymous:

 .... jak się zaczyna .... ważne jak się kończy ..... poczekajmy na jakiekolwiek efekty .....

uczennica
uczennica pon., 2012-10-08 16:28

...

@Anonymous:

czlowieku jak nie znasz calej sytuacji to nie wypowiadaj sie na ten temat moze? zrobili z nas jakas patologie w tej gazecie i tu sa same wymysly.. 2 osobom sie mundur nie podoba to ich sprawa a rodzic tez jest nie powazny ze do gazety zadzwonil w tej sprawie.. ja osobiscie jestem zadowolona ze sie tu dostalam a tym bardziej ze dostalam mundur i nie obchodzi mnie to ze uzywany.. jak nie znacie naszej sytuacji to sie nie wypowiadajcie..

INKAS
INKAS śr., 2012-10-03 17:23

Darowizny winny być takie,

Darowizny winny być takie, aby nie urażać godności obdarowanych - czyli rzeczy w doskonałym stanie, jakie sami chcielibyśmy dostać. P. Jarosław Bieńkowski całą sprawę tłumaczy w nader niewyszukany sposób, zasłaniając się przysłowiem. A "mądry Polak po szkodzie" - to też Pan zna? Nieładna zagrywka, niegodna pedagoga. Nie chciało się śmignąć do Wałcza, coby ocenić stan umundurowania? Zonk.  

INKAS
INKAS śr., 2012-10-03 17:24

Darowizny winny być takie,

Darowizny winny być takie, aby nie urażać godności obdarowanych - czyli rzeczy w doskonałym stanie, jakie sami chcielibyśmy dostać. P. Jarosław Bieńkowski całą sprawę tłumaczy w nader niewyszukany sposób, zasłaniając się przysłowiem. A "mądry Polak po szkodzie" - to też Pan zna? Nieładna zagrywka, niegodna pedagoga. Nie chciało się śmignąć do Wałcza, coby ocenić stan umundurowania? Zonk.  

redakcja
redakcja czw., 2012-10-04 12:32

odpowiedź AMW

W nawiązaniu do artykułu: "II LO Stargard: Niewypał z mundurami dla nowej klasy" informuję, że mundury nie zostały przekazane szkole przez Agencję Mienia Wojskowego. 
AMW nie ma prawnej możliwości czynienia takich darowizn, ponieważ uzyskane ze sprzedaży środki w 93% przeznacza na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. 
Zadaniem AMW jest zagospodarowanie mienia ruchomego i nieruchomości przekazywanych do Agencji  przez wojsko. Agencja nie ma  więc też  wpływu na stan, ilość i jakość sprzedawanego asortymentu.
Małgorzata Golińska, Rzecznik prasowy, Kierownik Działu PR AMW

kryspinek
kryspinek sob., 2012-10-06 23:15

Jestem uczniem tej klasy...

Jestem uczniem owej klasy mundurowej. Niech niewypowiadają się Ci co o tym nic nie wiedzą. Nasza klasa została trochę ośmieszona przez media... Jeżeli chodzi o mundury to nikt nie mówił, ani nie obiecywał, że będą to nowe rzeczy! Szkoły nie stać na pełne i nowe umundurowanie dla całej klasy. Mudury te zostały przyznane z MONu. Wymiary zostały brane od nas jako uczniów, większość mundurów jest dopasowana i nie ma co patrzeć na to, że używane. Przecież jak kogoś stać to może sobie kupić calutki. Liczy się gest.
Niestety nas starosta nie był skłonny do zasponsorowania nam mundurów, a wychowawca zrobił co tylko mógł. No wyszło jak wyszło... Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda! Pan Jarosław miał rację. 
Weźmy pod uwagę też to, że ciężko znaleźć mundur dla szczuplutkiej dziewczyny 150cm wzrostu... Tak więc trzeba się cieszyć, że wgl się cokolwiek dostało. Przeróbki wcale nie są takie drogie... Około 20zł-30. Nie wszystkich stać na kupno nowego tak więc... ;)

Serdecznie pozdrawiam internautów. :)

kryspinek
kryspinek ndz., 2012-10-07 13:28

odp

@Anonymous:

Nieszkodzi. No chodzi mi o to, chodzi mi tylko o te wypisane wszystkei tutaj bzdury... To, że 1 czy 2 osobą nie podobają się mundury, to niech po prostu się wypiszą, albo niech szanowny rodzic, który zadzwonił do redakcji i powiedział "Już wolałabym kupić nowy.." to niech po prostu kupi, proste. :)